Virtuális séta bemutatása
Virtuális séta bemutatása
A virtuális séta a bemutatott teret interaktív és magával ragadó élménnyé teszi a néző számára. A gondosan kivitelezett, több panorámapontból álló megoldás lehetővé teszi, hogy a látogatók szabadon bejárhassák a területet, miközben a navigációt könnyen kezelhető nyilak segítik. Ez az élmény jelentősen fokozza a térérzetet, így a néző úgy érezheti, mintha valóban a helyszínen lenne.
Az interaktivitás azonban itt nem ér véget: a túra különböző pontjain számos kiegészítő információs elem, például szövegek, képek, videók vagy akár hivatkozások is elhelyezhetők, amelyek még több értéket és tartalmat nyújtanak a látogatóknak. Lássuk, milyen lehetőségek rejlenek ebben a technológiában!
Interaktivitást biztosító elemek bemutatása
A panorámán elhelyezhető interaktivitásért felelő elemeket két csoportba sorolhatjuk. Az egyik típus a dinamikus elem, melyet hotspotoknak nevezzük. Ezekkel az egér segítségével a néző interakcióba léphet. Egy hotspotot jelképező ikonra klikkelve megjeleníthető rövidebb vagy hosszabb információs szöveg, kép, videó, de akár külső hivatkozás is megnyitható.
A másik a statikus típusú, melyekre a felhasználónak nincs ráhatása. Ilyenek a beágyazott multimédiás kiegészítők, mint például egy utólag elhelyezett kép a falon, egy háttérhang vagy egy TV képernyőjén lejátszott videó.
A legjobb, ha a fent említett funkciókról saját szemével győződik meg a technikai demó megnyitásával!
Alaprajz vagy térkép beágyazása
Egy épület bemutatásakor a helyiségek közötti kapcsolatok és elrendezés sokkal átláthatóbbá válik, ha egy kis alaprajzon ikonokkal jelenítjük meg azokat. Az alaprajz nemcsak a terek méretének és arányainak érzékeltetését segíti, hanem egy helyesen beállított tájolással, animált forgásirány is hozzáadható, amely tovább növeli a vizuális élményt.
Hasonló megoldás alkalmazható külső terek virtuális túrájánál is, ahol egy tájolt térképen jeleníthetjük meg a panorámapontokat, így biztosítva a könnyebb navigációt és a jobb térérzetet.